DZIEŃ DOBRY BIESZCZADY – PLENER FOTOGRAFICZNY

To idealny wyjazd dla chcących poznać tajemnice obserwacji i fotografowania dzikiej przyrody. Wspólnie ze znakomitym fotografem przyrody Grzegorzem Leśniewskim zapraszamy na czterodniowy wyjazd plenerowy w Bieszczady. Wyjazd odbędzie się w dniach 7-10 kwietnia 2016. Koszt wyjazdu wynosi 900zł.

Ciągle nie zniszczone działalnością człowieka Bieszczady dają schronienie wielu rzadkim gatunkom dzikich zwierząt, które licznie zamieszkują karpacką puszczę, połoniny i bajkowe krainy dolin, tworzące obszar przyrodniczy o wartości niezwykłej w skali kraju i całej Europy.

Zapraszają na wyjazdowe warsztaty fotograficzne prowadzone w najdzikszych zakamarkach Bieszczadzkiego Parku Narodowego oraz otulających go parków krajobrazowych. W trakcie pleneru uczestnicy poznają tajniki i sposoby fotografowania przyrody. Co ważne, w Bieszczadach każda pogoda i warunki terenowe uczą czegoś nowego dając niezliczone okazje do twórczego eksperymentowania.

Warsztaty składają się z części teoretycznej oraz z praktycznych sesji terenowych wzbogaconych pokazem diaporam i opowiadaniami Grzegorza Leśniewskiego o jego przygodach podczas fotografowania bieszczadzkiej przyrody. Doświadczony opiekun i przewodnik będzie niemal 24 godziny na dobę do dyspozycji uczestników, tak żeby każdy miał możliwość maksymalnego wykorzystania czasu na naukę.

PROGRAM:

Poszczególne pozycje programu oraz rozkład godzinowy mogą ulec modyfikacji w zależności od warunków pogodowych i terenowych oraz oczekiwań i możliwości fizycznych uczestników.

NOCLEGI:

Ośrodek Górskiej Turystyki Jeździeckiej „U PREZESA” - to malownicze miejsce w samym sercu Bieszczadów.

adres: Chmiel 28, 38-713 Lutowiska;   www.koniewbieszczadach.pl

WAŻNE INFORMACJE:

  • Zalecane jest zabranie ubioru turystycznego odpowiedniego dla gór: butów trekkingowych, ciepłych ubrań, kurtki przeciwdeszczowej, latarki czołówki, kijków trekkingowych, apteczki pierwszej pomocy, termosu itp.
  • Sprzęt fotograficzny: Fujifilm zapewni uczestnikom aparaty bezlusterkowe, w tym X-Pro2 i X-T1, a także obiektywy Fujinon XF, w tym modele XF50-140, 100-400.

 

PROWADZĄCY:

Grzegorz Leśniewski – przyrodnik i zawodowy fotograf przyrody, od wielu lat związany z Bieszczadami.  Współzałożyciel i autor fotografii facebookowego profilu „Dzień Dobry Bieszczady”. Realizuje projekty przyrodniczo-fotograficzne we współpracy z Bieszczadzkim Parkiem Narodowym i Lasami Państwowymi oraz organizacjami pozarządowymi. Był prelegentem na największych europejskich festiwalach przyrodniczych: WildPhotos w Anglii, GDT w Niemczech, Montier-en-Der we Francji, NVN w Holandii, Golden Turtle w Rosji i Festival Namur w Belgii. Uczestnik międzynarodowych projektów fotografii przyrodniczej Rewilding Europe i Wild Wonders of Europe.

UDZIAŁ W PLENERZE: 900 zł

Co zawiera cena:

  • koszt noclegów i wyżywienia
  • transport z ośrodka zakwaterowania na miejsce zdjęć
  • zajęcia warsztatowe z Grzegorzem Leśniewskim
  • ubezpieczenie uczestnika

Dojazd na miejsce zakwaterowania we własnym zakresie.

RABAT 900 ZŁ NA SPRZĘT FUJIFILM

Każdy uczestnik warsztatów dostanie voucher* na sprzęt Fujifilm do wykorzystania w sklepie Proclub.

* voucher do wykorzystania na zakup sprzętu Fujifilm o wartości min. 4000 zł w terminie do 31 grudnia 2016

ZAPISY:

Zapisy prowadzone są mailowo: biuro@fundacja.bieszczady.pl . W mailu należy przesłać informacje: imię i nazwisko, poziom umiejętności fotograficznych, wykorzystywany sprzęt fotograficzny, adres prowadzonego bloga, strony lub link do swojej galerii. W przypadku dużej liczby zgłoszeń ze względu na specyfikę pleneru organizator zastrzega sobie prawo do selekcji uczestników. Zgłoszenia przyjmowane są do 31.03.2016. Organizator będzie na bieżąco odpowiadał na zgłoszenia/zapytania.

Partnerami warsztatów są Fujifilm i Proclub - profesjonalny sklep i wypożyczalnia sprzętu fotograficznego.

Organizator:

Biuro EkoPodróży ZIELONY ROWER, Ustrzyki Dolne, ul. Rynek 16,  e-mail: biuro@zielonyrower.pl, tel: 601 055 457.

Licencjonowany organizator turystyki i pośrednik turystyczny organizujący wycieczki i wyprawy ekoturystyczne w Karpatach oparte na atrakcjach przyrodniczych, historycznych i kulturowych.

Zysk powstały ze sprzedaży wycieczek warsztatowych przeznaczony zostanie w całości na działania Fundacji Bieszczadzkiej związane z edukacją ekologiczną i przyrodniczą, ochroną przyrody oraz z rozwojem i promocją ekoturystyki w Karpatach.


 

KLEPNOUT NA ZJISTI VÍCE / KLEPNOUT

PoÚtStČtSoNe
272812345
6789101112
13141516171819
20212223242526
272829303112